60. výročie založenia ZUŠ

Kniha k 60. výročiu založenia ZUŠ  je k nahľadnutiu v odkaze:

60_obalka_final_2019.pdf

60_-_rokov_ZUS_-_historia_-_sucasnost.pdf

60_Program_koncertu.pdf

Pozvanka_na_slavnostnu_akademiu.pdf

Plagat_k_slavnostnej_akademii.pdf

FOTO: http://zussvidnik.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=767

VIDEO zo slávnostnej akadémie: https://www.youtube.com/watch?v=VrDSrbI9cD4

Zo slávnostnej akadémie 60. výročia našej ZUŠ

Rok 2019 je pre Základnú umeleckú školu vo Svidníku jubilejným rokom. Naša ZUŠ oslavuje svoje 60-te narodeniny, na počesť ktorých sa 15.11.2019Dome kultúry vo Svidníku konala slávnostná akadémia. Zablahoželať prišlo mnoho hostí, nechýbali aj bývalí riaditelia ZUŠ Jozef Juráši, Ľubomíra Hudáková a Peter Varga, ktorý pôsobí na škole dodnes. Svojou prítomnosťou nás poctila pani primátorka Marcela Ivančová, páni poslanci, pani poslankyňa, bývalí zamestnanci školy a mnoho ďalších milých gratulantov. Počas akadémie boli ocenení učitelia, ktorí sa viac ako tridsať rokov venujú pedagogickej činnosti. Základná umelecká škola im chcela poďakovať za ich prácu, odhodlanie, trpezlivosť a prínos pre ZUŠ.

Keďže pozvanie na tento krásny koncert prijali aj veľmi pracovne zaneprázdnení bývalí absolventi základnej umeleckej školy, rozhodla sa réžia program slávnostnej akadémie rozdeliť na dve časti. V prvej časti vystúpili Daniela Kačmárová, Ivana Hudačinová, Beatrica Váliková, Peter Savčák, Igor Kucer, Martin Petrík, Filip Hajduk, Richard Šveda, Jakub Prokop, Filip Šandala, Ján Grocký. Všetci sú to absolventi ZUŠ, ktorí sa venujú umeniu aj vo svojom profesionálnom živote. Druhú časť programu, ktorá bola zložená z čísel súčasných žiakov základnej umeleckej školy, otvorila prednesom žiačka LDO Daniela Gajdošíková za sprievodu huslistky Laury Micenkovej. Zo sólistov sa predstavili štvorručnou hrou na klavíri Matúš Kuriľak a Tamara Džupinová a klavíristka Olívia Leľová s orchestrálnym sprievodom. Okrem sólistov vystúpili aj gitarový orchester, akordeónový orchester, komorné zoskupenia zobcových fláut a detský spevácky zbor Amaryllis. Žiačky tanečného odboru sa prezentovali tancom s názvom „Tajomstvo“. Záver programu patril sláčikovému orchestru. Sprievodné slovo celým slávnostným večerom patrilo  Darine Markovej Daši Izsófovej.

Touto cestou by sme chceli ešte raz poďakovať všetkým zúčastneným, ktorí si našli čas a spoločne s nami prišli osláviť krásne 60-te výročie Základnej umeleckej školy vo Svidníku. Našej škole prajeme veľa krásnych koncertov, veľa talentovaných žiakov, absolventov a ďalšie roky úspešného fungovania.