Hudobný odbor Z akcií žiakov a učiteľov hudobného odboru

HUDOBNÝ ODBOR

Hudobný odbor je v našej Základnej umeleckej škole najpočetnejší. Žiaci si majú možnosť vybrať zo širokej škály hudobných nástrojov: klavír, husle, akordeón, flauta, gitara, saxofón, klarinet, keyboard, cimbal, bicie, violončelo a rôzne iné. Okrem výučby na hudobné nástroje môžu študovať spev klasický, moderný, ľudový alebo zborový. Obľúbené sú aj skupinové hudobné aktivity – hra v rozmanitých komorných a orchestrálnych zoskupeniach, ktorá navyše poskytuje priestor na výchovu v kolektívnom duchu. V hudbe objavujú krásu, získavajú radosť a estetické zážitky, nachádzajú poučenie a podnet spoločnej činnosti tak, aby dokázali získané základné vedomosti využívať aj v praktickom živote.

Vyučujúci hry na akordeón:          Vyučujúci hry na dychové nástroje a keyboard:      Vyučujúci hry na gitare:

Mgr. Mária Vaňugová                        Mgr. Kamila Bačová DiS.art.                                   Mgr. Jozef Knézel DiS.art.

Mgr. Marián Cuprišín DiS.art.          Mgr. Marcel Prokop DiS.art.                                    PaedDr. Ľuboslav Kaliňák DiS.art.

Mgr. Kamil Keselica                          Mgr. Marek Kizak                                                      Bc. Lenka Rabská DiS.art.

PaedDr. Dáša Izsófová                     Mgr. Marián Cuprišín DiS.art.                                  Mgr. Ivo Mergeščik

Vyučujúci hry na klavír:                 Vyučujúci hry na husle:                                    Vyučujúci spevu:

Mgr. Monika Leľová DiS.art           Jozef Kačmár DiS.art.                                       Mgr. Erika Cichá

Mgr. Jana Štrusová                        Ľubomír Zásada DiS.art.                                   Marianna Maťašová DiS. art

Mgr. Ľubica Drotárová                   PaedDr. Slavomír Kaliňák DiS.art.

Vyučujúci hudobnej teórie:            Vyučujúci hry na bicie nástroje:

Mgr. Ľubica Drotárová                    Martin Gibej DiS.art.

PaedDr. Dáša Izsófová

O akciách žiakov a učiteľov hudobného oboru sa dočítate v kapitole "Z akcií žiakov a učiteľov hudobného odboru".