Utorok 23. 4. 2024

YouTube ZUŠ Svidník

Prijímacie skúšky

POZVÁNKA

Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces darovaním 2% z dane!

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
  • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, ponúkame Vám aktuálne tlačivo na stiahnutie a vyplnenie: Vyhlasenie_o_poukazani_podielu_zaplatenej_dane_z_prijmov_fyzickej_osoby_ZUS_SK_2024(1).pdf

Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

Podávate si daňové priznanie sami?

Postup pre právnické osoby

• 13.04.2024

Deň tanca

Krajská postupová súťaž “Deň tanca“ konaná dňa 13.04.2024 v Kežmarku, bola premiérova pre najmenších postupujúcich žiačok z regionálneho kola. Tanečníčky 1.roč. 1.časti TO pod vedením p. uč. M Cimbovej si s choreografiou „Námorník na suchu“ vytancovali pekné strieborné pásmo. Aj napriek veľkej konkurencii a bezmála tisíc tanečníkov v rôznych tanečných kategórii boli žiačky 1.roč. 2.časti úspešné. Umiestnenie v striebornom pásme im priniesla choreografia „Live in Egypt“. V kategórii sólo dance sa umiestnila E. E. Harbulová s tanečným príbehom „Derniera“ v striebornom pásme. Okrem umiestnenia si tanečnici odniesli veľa tanečných zážitkov.

• 18.04.2024

Triedny koncert žiakov z tried J. Knézla a M. Gibeja

Dňa 18.04.2023 sa v koncertnej sále uskutočnil triedny koncert žiakov gitaristov z triedy J. Knézla a bubeníkov z triedy M. Gibeja. Zazneli skladby rôznych štýlov od ľudoviek, cez Beatles ku klasike a flamengu. Nechýbali ani Rockové hity. Sme radi, že týchto nádejných muzikantov prišlo svojím potleskom podporiť toľko rodičov, starých rodičov, súrodencov a kamarátov.

• 12.04.2024

Vystúpenie žiakov ZUŠ na stretnutí riaditeľov osobitných škôl

V piatok, 12.04.2024, zorganizoval Krajský školský úrad v Prešove v koncertnej sále ZUŠ Svidník pri príležitosti Dňa učiteľov stretnutie riaditeľov osobitných škôl kraja. Túto akciu spestrili svojim vystúpením aj žiaci našej školy, a to žiak p. u. M. Vaňugovej Martin Jurkovič (akordeón), žiačky p. u. Ľ. Drotárovej Karolína Kaliňáková a Laura Surdeníková (4-ručný klavír), speváčky p. u. M. Maťašovej Miriam Rišková a Alexandra Lipinská (spev) a žiačky 1. roč. 2. časti TO pod vedením p. u. M. Cimbovej tancom „Život v Egypte“. Výkony našich žiakov umocnili slávnostnú atmosféru tejto krásnej akcie.